Hotel Centrum

Olomouc, Svatý kopeček

Olomouc

olomouc sloup

Olomoucky_OrlojTip na celodenní výlet je nedaleké krajské město Olomouc, které je poseto krásnými památkami vřele doporučujeme, při návštěvě našeho hotelu si vyčlenit jeden den k návštěvě tohoto města s rodinou.

Olomouc vždy patřila mezi nejvýznamnější královská města v českých zemích. Díky své výhodné poloze, starobylé univerzitě, duchovním, kulturním a řemeslným tradicím byla po dlouhá staletí přirozeným centrem Moravy, které lákalo umělce, vzdělance a obchodníky. Město je plné památek a míst co stojí za navštívení, například Sloup Nejsvětější Trojice, který se svou výškou 35 m patří k nejvyšším v České republice a tvoří jednu z dominant náměstí.

Charakteristickým symbolem Olomouce je goticko-renesanční radnice s orlojem na Horním náměstí, o níž první zmínka pochází z roku 1378. Původní orloj z 15. století předělal do dnešní podoby v 50. letech 20. století olomoucký rodák Karel Svolinský. Produkce orloje probíhá denně v pravé poledne. Radniční věž vysoká 76 metrů s krásným výhledem do okolí je zpřístupněna každý den.


Svatý Kopeček  se stal nejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu. Svou polohou, Kostel_Navštívení_P._Marie_(Olomouc_-_Svatý_Kopeček)rozmanitostí terénu nabízí ideální podmínky pro sportovní i rekreační vyžití. Oblast je provázána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku.

Nejvýznamnější dominantou Svatého Kopečku je barokní chrám Navštívení Panny Marie. Tento architektonický klenot se monumentálně tyčí do krajiny nad Olomoucí.

 


 

zoo-olomouc-svaty-kopecek-0.jpg.bigZoologická zahrada Olomouc byla pro veřejnost otevřena v roce 1956. Na ploše 42,5 ha v současné době chová 354 druhů zvířat. Zoo leží na Svatém Kopečku, který je lehce dostupný MHD z 8km vzdálené Olomouce.

Zájmu návštěvníků se těší především šest pavilonů (pavilon žiraf, opic, šelem, netopýrů, levhartů mandžuských a jihoamerický pavilon), ale i společný výběh medvědů a vlků, průchozí výběh klokanů, mořská akvária nebo Euroasijské safary.

 


 

Zavřít