Hotel Centrum

Zámek Hranice

Nádvoří zámku před rekonstrukcí

Hranický zámek je čtyřkřídlá dvoupatrová budova s unikátním pozdně renesančním arkádovým nádvořím. Zámecký portál se znaky pochází z let 1612-1614. Reprezentační místnosti v jižním zámeckém křídle mají bohatou štukovou pozdně renesanční výzdobu s částečně dochovanou polychromií. V 1. patře stojí za pozornost portál se znakem Františka kardinála z Dietrichsteina z let 1622-1636, klasicistní majoliková kamna a dvojice novodobých mramorových krbů.

nádvoří zámku po rekonstrukciZámek, využívaný jako kanceláře a byty již od 17. století, byl majetkem dědiců rodu Dietrichsteinů až do roku 1945. Jako německý majetek byl poté zkonfiskován a předán městu.

V letech 1996-1998 proběhla rozsáhlá rekonstrukce s cílem navrátit objektu reprezentativní podobu. Dnes zámek slouží jako sídlo Městského úřadu a v prvním patře se nachází galerie. Díky unikátnímu zastřešení nádvoří se zde často pořádají nejrůznější kulturní akce.

Pod zámkem město v roce 2015 nově zrekonstruovalo zámecké zahrady. V rámci stavebních bylo přihlíženo historického profilu zahrady. Vznikl zcela nový prostor pro trávení volného času, odpočinek a relaxaci  v centru města, pro  všechny věkové skupiny. obyvatel. Výsledek je prostor pro odpočinek, relaxaci a trávení volného času v centru města. Nemůžeme nic než jen vřele doporučit!:)

nově zrekonstruovaná zámecká zahrada

zzzamkzamecka-zahrada-979_denik-600 zamecka-zahrada-9773_denik-600

 

 

Zavřít